sanofi

Про біль і спазм

Про біль і спазм

Ми всі розуміємо, що таке головний біль, спазми або болі в животі. Біль — обтяжливе відчуття, від якого людина страждає і якого намагається позбутися. Водночас він також є сигналом того, що в нашому організмі наявний подразливий фактор, який необхідно усунути.

Спазм м’язів як одна з причин болю

Больові відчуття виникають при подразненні больових рецепторів, які реагують на механічні, термічні та хімічні впливи.

Наприклад, при сильному скороченні і спазмі гладких м'язів порожнистих органів, таких як шлунок, стравохід, сечовий міхур, активуються високопорогові рецептори і виникає спастичний біль у животі, або абдомінальний біль. Зі скаргами пацієнтів на такий біль дуже часто стикаються на практиці лікарі багатьох спеціальностей [1].

Як зняти біль при спазмі м’язів

Відчувши біль, людина зазвичай приймає знеболювальне. Сьогодні фармацевтичний ринок пропонує великий вибір таких засобів. Багато з них лише знижують чутливість до больових імпульсів, але не можуть вплинути на їх причину (спазми або запалення), тому їх ефект короткочасний. Окрім того, може викривлюватися картина захворювання, що утруднює діагностику [2].

На відміну від них спазмолітики, зокрема препарат НО-ШПА®, усувають поширену причину болю — м’язовий спазм. Саме вони найбільш ефективні для зняття болю при спазмі м’язів різного характеру і походження [1]. Завдяки здатності розширювати судини НО-ШПА® також здатна покращити кровопостачання тканин [4].

Біль? М’язовий спазм? Прийміть НО-ШПА®

Лікарі з успіхом використовують препарат НО-ШПА® у практиці гастроентерології, терапії, урології та гінекології у багатьох країнах світу.

Гастроентерологія. У цій сфері препарат НО-ШПА® призначається при болю, який супроводжує патологію жовчовивідних шляхів — жовчнокам’яну хворобу, гострий або хронічний холецистит, холангіт тощо. Також його використовують (разом з іншими засобами) для лікування захворювань ШКТ, які нерідко проявляються спазмами: гастриту, виразкової хвороби шлунку і дванадцятипалої кишки, ентериту, коліту, синдрому подразненого кишечника та ін. [3].

Урологія. Запальні процеси в органах сечовипускання (цистит, пієліт) також можуть призводити до спазмів, тому застосування НО-ШПА® при цих захворювання цілком виправдано [3].

Гінекологія. У комплексному лікуванні дисменореї (хворобливих менструацій) зручно застосовувати препарат НО-ШПА® Комфорт [3, 4].

Головні болі напруги. Таблетки НО-ШПА® можна використовувати і для лікування головних болів напруги, оскільки у цьому випадку присутній м’язовий та судинний компоненти [3].

Сьогодні НО-ШПА® застосовується лікарями широкого кола спеціальностей для усунення болів, пов’язаних із спазмами гладкої мускулатури. Безпека, надійність, ефективність і універсальність цього препарату підтверджується його використанням більше ніж у 60 країнах світу [1].


Читайте також: Показання до застосування препарату НО-ШПА®


Література:

1. Бабак О.Я. Выбор спазмолитика для стартовой терапии при абдоминальной боли: непростой вопрос с универсальным ответом // Здоровье Украины. —2013 (Сентябрь). —No 3 (29).

2. Опека пациента в практике врача и провизора. Руководство по применению лекарственных средств: пособие под. ред. Зупанца И.А., Черных В.П. —К.: Украинский медицинский вестник, 2011. —С. 46‒47.

3. Інструкція для медичного застосування препарату НО-ШПА®, таблетки по 40 мг. Наказ МОЗ України №887 від 01.08.2017. Реєстраційне посвідчення в Україні № UA/0391/01/02 від 21.09.2012.

4. Джобава Е.М., Логінова К.Б. Дисменорея. Сучасний погляд на етіопатогенез та терапію в практиці акушера-гінеколога. Consilium Medicum Ukraina 2014. —Т. 8, No10.