sanofi

Про бiль i спазм

Цистит

Циститом називають запалення сечового міхура. Гостра форма цього захворювання є проявом неускладненої інфекції сечовивідних шляхів (НІСШ). Частіше на неї страждають жінки 20-40 років. Це зумовлено будовою жіночих органів, яка сприяє легкому потраплянню інфекції всередину.

Причини циститу

Факторами, що сприяють появі та рецидуванню циститу є гінекологічні захворювання, запальні процеси та гормональні порушення. Дуже вразливі до циститу жінки у період клімаксу, оскільки зниження вироблення жіночих статевих гормонів у цьому віці призводить до зменшення опірності організму інфекціям.

Симптоми гострого циститу

У відносно здорових пацієнток цистит проявляється порушенням сечовипускання, домішками гною і крові в сечі, субфебрильною температурою тіла (37-38 °С протягом тривалого часу) і болями внизу живота під час або після сечовипускання.

Лікування гострого циститу у жінок

При гострому циститі хворому перш за все потрібні спокій, відповідна дієта і пиття достатньої кількості води (не менше 2,5 л/добу). Це потрібно для виведення збудників інфекційно-запалювального процесу з сечових шляхів.

Цистит ефективно лікується за допомогою антисептиків та антибіотиків призначити, які може лише лікар.

Антибіотики слід приймати тільки за призначенням лікаря, лише у гострій фазі циститу і при підтвердженні інфекції.

На жаль, цистити схильні до частих рецидивів. Якщо ефекту від терапії немає, захворювання має нетиповий перебіг або симптоми циститу через короткий проміжок часу з’явилися знову, обов’язково відвідайте уролога для повторної консультації.

Використання спазмалітиків при циститі

Навіть при проведенні антибактеріальної терапії життєдіяльність мікробів призводить до виникнення спазму. З’являється виражений больовий синдром, який погіршує самопочуття людини протягом 3-4 днів. У таких випадках на допомогу приходять спазмолітики. Вони сприяють зменшенню болю і хибних позивів до сечовипускання (тенезм), нормалізують процес сечовипускання. Наприклад, використовується препарат НО-ШПА®. Завдяки особливостям дії препарат НО-ШПА® можна застосовувати як спазмолітик у навіть випадках, коли протипоказані лікарські засоби при закритокутовій глаукомі та гіпертрофії передміхурової залози.


Читайте також: Показання до застосування препарату НО-ШПА®


* Інструкція для медичного застосування препарату НО-ШПА®, таблетки по 40 мг.Наказ МОЗ України №887 від 01.08.2017. Реєстраційне посвідчення в Україні № UA/0391/01/02 від 01.08.2017 р. Інструкція для медичного застосування препарату НО-ШПА® форте, таблетки по 80 мг. Наказ МОЗ України №1635 від 07.09.2018. Реєстраційне посвідчення №UA/8879/01/01 від 07.09.2018. Інструкція для медичного застосування препарату НО-ШПА® комфорт, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 40 мг. Наказ МОЗ України № 1389 від 08.11.2017. Реєстраційне посвідчення в Україні № UA/15328/01/01 від 08.11.2017.